Estetik Burun Ameliyatı

Estetik Burun Ameliyatı

Hayatınızın belli bir döneminde burun kaldırma ya da farklı türlerde burun ameliyatı yaptırma hissine kapılmış olabilirsiniz. Burun ameliyatı yaptırmak oldukça normal va sağlıklı bir durumdur. Özellikle de burunda doğuştan gelen yamukluk, kemik eğrilikleri ya da bükülmeleri, sonradan alınan bir hasar sonucu burunda meydana gelen kırıklar sonucunda burun ameliyatı yaptırmak çok daha doğru bir olgudur. Burun bölgeleri hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı her zaman çok çabuk ve sık bir şekilde deformasyona uğrayabilir. Anlaşılmayan zamanlarda ya da herhangi bir yere burun çarptığı zaman anlık olarak bir hasar meydana gelebilir. Ağrısı ya da acısı daha sonradan ortaya çıkan bu deformasyonlar uzun süre kalıcı bir hale gelebilir. Burada devreye estetik burun ameliyatı girmektedir.

Estetik Burun Ameliyatında İlk Adım

Uzman doktorlar tarafından ele alınmakta olan estetik burun ameliyatı son derece büyük bir öneme sahiptir. Özelikle de rinoplasti ameliyatı burun açısından önemli bir rol oynamaktadır. Burunda meydana gelen hasarlar sonucunda yapılan bu ameliyat genel ameliyat olarak bilinmektedir. Buruna şekil vermek amacıyla, kaldırmak ya da küçültmek amacıyla yapılan rinoplasti sonucunda burun hastanın istediği şekilde sunulmaktadır. Uzun burunlu olan kişiler burunlarını daha küçük bir hale getirmek istediklerinde, küçük burunlu olanlar daha uzun ve zarif bir burna sahip olmak istediklerinde uygulanan önemli bir ameliyat şeklidir.

Uzmanlar Tarafından Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Alanında en iyi uzmanlarımız iyi verdiğimiz burun estetik ameliyatları son derece kalitelidir. Gerek burun küçültme ameliyatı, gerek burun büyütme ve genişletme ya da daraltma ameliyatları uzman doktorlarımız tarafında yapılmaktadır. Burun ameliyatı yapabilmek için, zorunlu olarak ortada bir deformasyon olmasına gerek yoktur. Burnunu çok daha güzel bir şekilde görmek isteyenler de doğal olarak estetik burun ameliyatı yaptırabilirler. Önemli olan uzman doktorlarımız tarafından yapılıyor olmasıdır. Eğitimini en iyi şekilde tamamlamış olan uzman doktorlarımız ile ilk olarak hastamızı anestezi ile uyutuyoruz ve işleme tam vaktinde başlıyoruz. Toplamda iki saatlik bir süre içerisinde tüm burun ameliyatını tamamlamış oluyoruz.

Estetik Burun Ameliyatı İçin Nelere Dikkat Edilmektedir?

Burun ameliyatı olmak isteyen tüm hastalarımız, öncelikle alanında uzmanlaşmış estetik cerrahlarımıza başvurmaktadırlar. Uzman doktorlarımız ise, öncelikle hastaların yüz hatlarına ve burun yapısına incelemede bulunurlar. Daha sonra hastayı bu konuda hakkında bilgilendirerek, yüz hatlarına uygun istediği burun yapmaya gayret gösteririz. Doktorlarımız ile hastanın ameliyat öncesi ve sonrasında dikkat etmesi gereken bilgileri vererek ve onayı aldıktan sonra ameliyata başlarız. Hastalarımızın hem sağlığına olumsuz yönde etkilemeyecek hem de tam olarak yüz hatlarına uygun olacak olan örnek burun estetiklerini de önceden sunarız.  Özellikle de burun  estetiği sonrasında uygulanması gereken tüm bilgileri ve bununla beraber dikkat edilmesi gerekenleri de uzmanlarımız ile birlikte hastalarımıza sunmaktayız. Hastalarımızın hem ameliyat esnasında hem de ameliyat sonrasında memnun kaldıklarını görmek son derece önem taşımaktadır. Gözaltlarında, göz kapaklarında, göz pınarlarında ve yanaklarda ameliyat sonrasında doğal olarak şişmeler ve morarmalar meydana gelmektedir. Bunların bilgisini önceden uzmanlarımız ile vererek hastaları bu durumlara alıştırmaktayız ve bu reaksiyonlar bir hafta içerisinde yok olmaktadır.

TurkeyEnglish