Estetik Burun Erkek

Estetik Burun Erkek

Estetik yaptırmaya karar vermek bir nebze kolay olabilir ancak önemli olan işlem sonrasıdır. İdeal bir estetikli burun hem nefes almada problem yaşatmamalı, hem de yüzün diğer organlarıyla bir uyum içerisinde olmalıdır. Buruna dair operasyonlar kimi zaman estetiksel açıdan kimi zaman da yaşanılan travma ya da kazalar sonrasında bir zorunluluk haline gelir. Estetik denildiğinde akla ilk gelen cinsiyet kadın olmakla beraber estetik burun erkek olarak ta artık sıkça rastlanır bir hal almaya başlamıştır. Bu sıklık kimi zaman burnunun görüntüsünden rahatsız olan bir erkek birey olmakla beraber kimi zaman da beklenmedik kazalar ya da darbeler sonucu mecburi yapılan burun operasyonları kapsamındadır. Burunda küçük dokunuşlarla yapılan değişiklikler yüz ve ifadede aşırı farklılıklar yaratmaz. Ancak bu dokunuşlar abartılırsa işte o zaman doğallıktan çıkılıp son derece çirkin bir görüntüye sahip olunur. Mesela bir erkeğin kadın burnu gibi kalkık burun istemesi estetik burun erkek sınıfındaki bir bireye yapaylıktan başka bir şey kazandırmaz. Bir hekimin operasyon planında hastasıyla müşterek kararlar kapsaması o operasyonun başarılı olması demektir. Estetik burun erkek ve estetik burun kadın tasarımları öylesine birbirine farklıdır ki, bir kere her şeyden önce erkek yüz hatları daha sert ve keskindir. Bu sebeple burun şekli ve profilden görüntü asla yüz hatlarının dışında bir imaj çizmemelidir.

  • Burun estetik ameliyatları genel anestezi altında yapılmalıdır.
  • Burun eğriliği ve burundan nefes alma sorunları bir kerelik operasyonda aynı anda giderilebilir.
  • Estetik burun ameliyatları zordur, fotoğraf üzerinde bakmaya benzemez, uygulanacak burun şeklinin yüzde nasıl bir ifade yaratacağı durumu açısından riske hazır olmak gereklidir.

Erkek burun estetiği, erkeksi yüz hatlarından kopmadan operasyonu yapabilmektir. Mesela bunda yapılabilecek şey burun sırtında hafif bir kemer bırakılmasıdır. Eğer burada çok düzgün bir yapılandırma olursa görüntü kayar bu da doğallıktan uzaklaşma anlamını taşır. Bazı burun estetikleri ise kalıcı olmadan yapılan işlemlerdir. Bunlar da ameliyatsız burun estetiği olarak sınıflandırılır. Cerrahi olmayan işlemler olduğu zaman çoğu zaman daha sık tercih edilmesinin sebebidir. Bu tür operasyonlar genelde eğrilik, yamukluk, burun kemerinde çöküntüler gibi sorunlar nazarında başvurulan durumlardır. Estetik fiyatları gelince; bu kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur, yapılan işlem çalışılacak yüzün hatları ve giderilmesi gereken sorun doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Erkeklerde Burun Estetiği Yaptırma Sebepleri

Erkeklerde burun estetiği yaptırmada başlıca sebep sağlıksal sorunlardır. Nefes almama, çok fazla horlama uyku apnesi gibi nedenler estetiğe iten durumlardır. Diğer yandan dikkat çekici eğrilik problemi olanlar da operasyon yaptırmada kararlı olurlar. 18 yaşından itibaren tüm kemik gelişimini tamamlamış bireyler burun estetiği olabilirler. Bu sınır kimi zaman yaşanan darbe ya da kazalar sebebiyle esneklik kazanabilir. Sonuç itibari ile burun estetiği olacak kişinin kendi kararlarını kendi verebilme yetisine sahip olması gereklidir.

Burun Estetiği Sonrası

Estetik sonrası kişi en fazla 1 gün hastanede kalır. Onun dışında evde istirahat önerilir. Yaşanacak hafif ağrılar sebebiyle bilgilendirilip, gerekli ağrı kesiciler verilir. Morluk ve şişlikler için yapılacak önlemler hastaya iletilir. 1 hafta içerisinde de doktor kontrolü olması şarttır.

Cerrahi operasyonlar üst düzey hastanelerde tam donanımlı ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmedir, konu medikal estetik uygulaması olduğunda merkezimizin bu konuda hassaslığı dikkat çekici boyutlardadır. Hem ortamda bulunmada yaşanılan gerginliği bir nebze azaltmak adına hastalara verilen sıcaklık duygusu yanısıra yaşanacak operasyon gerçeğinde güveni hastaya verebilmek tek misyonumuzdur. Merkezimizde kullanılan tüm sistem ve ürünlerin FDA onaylı olması da artımızdır. Uzmanlıkları estetik cerrahlık üzerine bütünleşmiş doktorlarımızla hizmet vermenin onurunu taşımaktayız.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish