Estetik Nedir

Estetik Nedir?

Estetik kelime anlamı olarak insanda güzellik duygusu uyandıran, güzeli araştıran bir bilim dalıdır. Estetik Nedir? Estetik denildiğinde genellikle akla ilk gelen güzellik kusurlarını düzelten estetik ameliyatlardır. Sanatın her dalında güzel görünüm için estetik biliminden bahsedilebilir. Fakat estetik güzellik denildiğinde yüz güzelliği düşünülür. Özellikle kadınlar yüz güzelliğinde ki kusurlar için estetik ameliyatlar olarak güzelliğine güzellik katmaktadır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile estetik cerrahi de olabildiğince gelişmiştir. Artık estetik ameliyatlar çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır. Artık insanlar yüzünde beğenmediği uzuvların şeklini değiştirerek istedikleri güzelliğe kavuşabiliyor. Yüz estetiğinde en çok yapılan estetik ameliyat burun estetiğidir. Burun yüzün tam orta kısmında yer alan ve yüz güzelliğini dengeleyen bir organdır. Burundaki şekil bozukluğu ve çirkin görünüm tüm yüzün estetiğini bozan bir durum olur. Bu nedenle en sık gerçekleştirilen estetik operasyon burun estetiği ameliyatı olarak karşımıza çıkar.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Estetik burun ameliyatı burunda yapılacak işleme göre değişen şekillerde yapılmaktadır. Burun küçültme, burun kemiğinin düzeltilmesi, burun ucu kaldırma gibi farklı amaçlar için yapılan burun estetiğinin ne için yapılacağı ve yapılacak işlemler için ameliyatın ne şekilde olması gerektiği uzman doktorlarımız tarafından belirlenir. Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı ameliyat olarak iki ayrı şekilde yapılabilmektedir. Genellikle burunda yapılacak işlemin daha rahat gerçekleştirilebilmesi için açık ameliyat tercih edilir. Peki, Estetik Nedir? Burun ameliyatında estetiğin rolü nedir diyebilirsiniz. Önceden yapılan burun ameliyatları sonrası burunda renk farkı, izler, lekeler olabiliyorken, estetik burun ameliyatlarında bunlar olmaz. Kişinin burun güzelliğine önem verilerek hassas bir şekilde yapılır. Estetik burun ile burnunuz eski halinden daha güzel olacaktır.

Burun Estetik Ameliyatı Aşamaları

  • Burun estetiği öncesi hastanın yüz şekline uygun olarak yeni burun şeklinin nasıl olacağı kesin olarak tespit edilir. Bilgisayar ortamında kişinin yan profil fotoğrafına yeni burun şekli yüklenerek yeni yüzünün nasıl olacağı kesin olarak belirlenir.
  • Hasta genellikle genel anestezi ile bayıltılarak ameliyat gerçekleştirilir. Bazı hafif ameliyatlarda lokal anestezi ile yalnızca burun uyuşturulur.
  • Burun estetiğinde uzman doktorlarımız hassas bir şekilde burnun orta kısmından burnu açarak yapılması gereken işlemi 1 ile 3 saat arası süren bir operasyonla gerçekleştirirler.
  • Burun estetiği sonrası hastanın ağrı, şişlik, morluk gibi komplikasyonları daha hafif atlatması için gereken tüm tedaviler yapılır.

Burun estetiği kimi zaman zorunluluk olurken, kimi zamanda talep ve istek doğrultusunda burun estetik ameliyatı yapılmaktadır. Ancak merkezimizde ki son teknolojik cihazlar gibi merkez bulmak kolay değildir. Bu nedenle araştırma yaparken güvenilir merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Estetik Burun Ameliyatı Nerede Yapılmalı

Burun estetiği hassas bir ameliyat olduğundan işinde uzman kadroların hizmet verdiği, yeni teknolojiyi kullanan bir merkezde yapılması gerekir. Merkezlerimizde en iyi burun estetiği ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Estetik nedir? Demeyin çok önemli bir ameliyattır. Çünkü estetik ameliyat sonrası burun istediğiniz güzellikte olmamış ise tekrar tekrar ameliyat olmanız gerekebilir. Bu da hem riskli, hem maddi hem manevi külfettir. Biz burun estetiği ameliyatlarını en güvenilir şekilde yaparak sağlığınıza ve güzelliğinize önem veriyoruz. Burun ameliyatı fiyatları sizi düşündürmesin. En uygun fiyatlarla örnek burun estetiği ameliyatları yapıyoruz. Burun estetiği konusunda en iyi hizmeti veriyoruz. Merkezlerimizde uzman doktor kadromuz ile son teknoloji ekipmanlarımız ve bilimin ışığında en yeni ameliyat teknikleri ile estetiğinizi gerçekleştiriyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish