Estetik Olmadan Burun Küçültme

Estetik Olmadan Burun Küçültme

Estetik olmadan burun küçültme sadece 15 dakika kısa bir sürede kalıcı olmayan burun estetiği olarak adlandırılır. Bu işlem cerrahi olmayan bir işlemdir. Bu teknik burun sırtında ya da ucunda eksiklikler halinde, eğiklik, yamukluk durumlarında, düzeltmelerde, burun ucu kaldırma ya da düzeltmelerinde, burun köprüsü düzeltmelerinde veya burun kırıklığı sonrası yaşanan estetik sorunlarda kullanılır. Burun estetiklerinde ameliyat olmaksızın burun görünümünü düzeltmek son zamanlarda çokça tercih edilen bir durum haline gelmiştir. Dolgu malzemeleri ile yapılır. Burada kullanılan enjeksiyon malzemelerinin kalitesi yapılacak işlemin de güzel ve doğal görünmesine sebebiyet verir. Estetik olmadan burun küçültme, sonuçları çok çabuk gözle görülen ve iyileşme sürecinin çok fazla uzun sürmediği durumlardır. Bu işlemin etkililik süresi 1 yıl içerisinde yenilenmesi şartı ile güzelliğini sürdürür. Özellikle bu işlem narkoz ve ameliyat korkusu yaşayanlar için birebirdir. Estetik olmadan burun küçültme işlemleri dolgu malzemeleri ile kontür düzenlemesi anlamını taşır.

Burun Estetiğinde Doğru Doktor

Doğru doktor seçiminde kuşkusuz referans isimler ilk dikkat çeken durumdur. Daha önce estetik geçirmiş olan arkadaşın görüntüsüne birebir şahit olmak ve cerrahını bilmek artı bir kriterdir. İnternet üzerinden ya da sosyal medya üzerinden ünlü plastik cerrahlar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Burun estetik cerrahlarında uygun fiyatlı olanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Konusunda uzman ve deneyimli cerrahlar ile bağlantı kurulmalıdır. İşlem sosyal hayata dönme sürecinde fazla kayıp yaratmaz. Morluk, şişlik ya da ödem gibi sorunlar yaşanmaz. İyileşme süreci gibi bir duruma da gereksinim yoktur.

Burun Estetiği Yaptırmada Duyulan Endişeler

Estetik görüntü kuşkusuz özel ve sosyal hayatta iletişimde en önemli parçalardan biridir. Eğer fiziksel görünümde rahatsız eden bir nokta varsa bunun düzeltilmesi için büyük bir çaba sarf edilir. Düşünülür ki, herkes o bölgeye bakıyor bu aslında psikolojik duyulan bir rahatsızlıktır. Yine de her şeye rağmen, operasyon gerçeğine ve korkusuna rağmen estetik açıdan güzellik ağır basar ve o masaya yatılır.

  • İyi bir burun estetiği yüze yakışan ve doğala yakın bir ifadeye sahip olduran işlemdir.
  • İyi bir burun estetiği ile nefes almada hiçbir problem yaşanmaz.
  • İyi bir burun estetiği, estetik yapıldığının farkına varılmamasıdır.
  • Burunda tıkanıklık sebepleri kemik ve kıkırdak yapısından kaynaklanır.
  • Burun estetikleri sonrasında bakım çok önem taşır. Soğuk yüz maskesi ödem ve şişlik açısından olumluluk katar. Başın bir süre yüksekte kalması önemlidir.

Estetik burun ameliyatı burun yapısını ve şeklini düzeltmek amaçlı yapılan işlemler olarak adlandırılır. Diğer yandan sağlık açısından nefes almada problemler yaşanıyorsa bu cerrahi işleme gerek duyulur. Merkezimizde sizin için standartlara uygun hizmet verilmektedir.

Rinoplasti, burun yapısının yeniden şekillendirilmesi demektir. Burun şekli ile ilgili sorunu olanlar için birebir bir uygulamadır. Burun ucu estetiği burun şekil bozukluklarında, asimetri bozukluklarında yapılan işlemlerdir. Bu işlemler merkez dâhilinde gelişen teknoloji ve paralelinde gelişmiş sistem ve tekniklerle ve en önemlisi uzman cerrah ve ekibiyle özel çalışmalara imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Estetik cerrahlık alanı farklı bir artı değerdedir. Uzmanlık ,deneyim ve profesyonellik olmazsa olmaz kriterler arasındadır. Burun ucu estetikleri lokal ya da genel anestezi ile yapılır. Kemiklerin kırılmaması sebebi ile iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir. Morluk çok fazla oluşmaz. Ödem ve şişlik ise 1 hafta içerisinde iyileşir. Üstelik burun ucu ameliyatında burun etleri de varsa alınarak hasta rahatlatılır. Merkezimize gelerek sizde güvenle burun estetik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish