Estetik

Estetik

Güzelleşmek için dikkat edilmesi gereken tek şey yanlış operasyon sonucu çirkinleşmemektir. Sadece çirkinleşmekle değil sağlığımızdan da olmamak için dikkat etmek gerekir. Estetik  ameliyatlarında ilk yapılan operasyon oldukça kolay olur ve sonuç başarılıdır. İkinci bir ameliyat gerekirse sonucun başarılı olması oldukça zordur. Vücudun dokuları bozulduğu için bazen istediğin sonucu almak için doktor’un deneyimli olması en başta gelmektedir. Estetik ameliyatlarında yapılan hatalardan biri de uzman olmayan doktorlara başvurmaktır. Burun ameliyatında rastlanan bazı olumsuz hatalar olabilir. Yüz şekline uyumsuz olan burun yapısı  ikinci bir operasyon gerektirir ancak başarılı olunması için garanti verilemez. Yüze yakışmayan uyumsuz olmasının sebebi ise estetik ameliyatı yapılır iken plastik cerrah olmamasıdır.

Rinoplasti Nedir?

Burun ameliyatlarında burunda meydana gelmiş olan hatanın düzeltilmesine ya da burun için yapılan bazı özellikler için yapılan cerrahi uygulamaya burun ameliyatı rinoplasti denilmektedir. Görüntü olarak bu tür operasyonlar her geçen gün artmaktadır.

Estetik Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Kurallar

  • Önemli bir rahatsızlık yok ise estetik ameliyatları kış mevsimi daha uygundur
  • Düzenli botoks yapılmayan bölge önceki halinden kötü görünür
  • Düşük olan göz kapağını kaldırmak için yapılan göz kapağı estetiği riskli değildir
  • Plastik cerrahlar el cerrahisi,yüz yaralanması, açık yaralar gibi birçok ameliyata girebilir

Burun Ameliyatı Riskleri Var Mıdır?

Estetiksiz burun ameliyatı, doğal olarak bazı riskleri olan bir ameliyattır. Fakat önemli olan operasyon sonrası dikkat edilecek kurallardır. En önemlisi ise temizlik ve hijyendir. Burun içini temizlerken düzenli bir şekilde doktorun vermiş olduğu spreyleri kullanarak sümkürmeden sıkmadan titizlikle temizlemek gerekir. Burun ameliyatı genel anestezi uygulandığı için bazı riskleri vardır ama dikkat edildiği süre içinde her hangi hayati risk tehlikesi azalır.

Estetik ameliyatları diğer operasyonlar gibi yan etkileri olabilir. Ancak fiziksel bir görünüm için yapılan operasyon olduğu için  faydaları da vardır. Fakat burun ameliyatlarında insan sağlığını etkileyecek önemli bir risk yoktur. Ama bu risklerin olmaması için doktorun deneyimi ve başarısı en önde gelmektedir. Ameliyat olmaya karar verilirken önce uzman doktor işinde başarılı olmuş deneyimi ile tanınmış bir doktor olmasına dikkat edilmelidir. Estetik ameliyatlarında doktorun yanlış müdahalesi enfeksiyon riski veya ameliyat esnasında olumsuz olan herhangi bir durumda hastanın sağlığına estetik ameliyatı zarar verebilir. Düzgün olarak yapılan estetik ameliyatı hiç bir hasta için yan etkisi olmaz. Bu tür operasyonlar her zaman fiziksel görüntü için olmayabilir. Bazı hastalık türlerinde olması sağlık için mecburidir. Estetik denilince akla ilk gelen şey güzellik demek değildir. Örneğin, meme kanseri olan bir hasta bu ameliyatı olması sağlık açısından şarttır. Burun estetiği bazen keyfi olarak yaptırılan bir ameliyattır bazen de burunda olan burun içi eğrilikleri kaza sonucu meydana gelen kırıklar gibi birçok burun hastalığı bulunan kişi için zorunlu bir ameliyat olmuş olur yani keyfi değil zaruri olmak zorundadır.

Burun ameliyatı maliyeti için merkezimize müracaat ederek asistanlarımızın size dönüş yapması ile fiyatlar hakkında size bilgi verilecektir. Sizlerde merkezimizden bu hizmeti alabilirsiniz. Çalışmakta olan uzman doktorlar ve garantili cihazlarımız ile en iyi hizmeti sizler için sunmaktayız. Sitemizden randevu alarak muayene olabilirsiniz gerekiyorsa randevu alabilirsiniz. Tüm detayları yüz yüze alanında uzman olan cerrahlarımı ile görüşebilirsiniz. Kurumsal hizmet anlayışı ile sizlere burun estetiğini Avrupa standartlarında sunuyor ve sorunsuz burun estetik hizmeti merkezimizde sunmaktayız.

 

TurkeyEnglish