Estetiksiz Burun Küçültme

Estetiksiz Burun Küçültme

Estetik her yaştan insan tarafından tercih edilmekte olup kesinlikle yaptırması gereken birçok insan bulunmaktadır. Mesela büyük yamuk, eğri, kemerli burnu olan insanlar hem aynaya baktıklarında kendilerine hem de sohbet ettiği yolda gördüğü herhangi bir kişiye oldukça rahatsızlık vermektedir. Estetiksiz burun küçültme de oldukça uygulanmakta fakat ne kadar olumlu sonuç alabileceğiniz tartışılır. Bu yüzden de en uzman doktorlara giderek danışın ve de uygun gördüğü takdirde size önerdiği şekilde masajla burun küçültme, burun yamukluğunu düzelme ve bunlara benzer birçok yöntemi kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Elinize alacağınız bir kâğıt sizleri kolaylıkla yönlendirecek ve de belki de gerçekten işe yarayarak sizi bir masraftan kurtarabilecektir, o zaman denemekte fayda var. Burun estetiği kaç yaşında yapılır? Sorusunun cevabı da şöyledir bu uygulamayı her yaştan çocuğa yaşlıya gence ergen yaştaki çocuğunuza uygulayabilirsiniz hiçbir şekilde yan etkisi ve de zararı olmayacaktır. Fakat bu uygula için sert ve kalın bir cilde sahipseniz olumlu sonuç almanız mümkün değil bu yüzden de taze ince derili bir burnunuz varsa işe yararlığı daha çok artmaktadır.

Burnu Şekillendirme Egzersizleri

  • Başparmağınızı alarak sağ burun deliğinize baskı uygulayarak kapatın ardından nefes alın ve 4 e kadar sayın ve de nefesinizi tutun. Altıya kadar sayarken nefesi tamamen verin ve bunu tekrarlayın. Ardından sol burun deliğini de kapatın ve de aynı işlemi tekrarlayın. Her iki tarafa da 5 ila 10 dakika boyunca bu egzersizi tekrarlayın.
  • Burun üst bölgesinden başlayın başparmak ile işaret parmağını hafifçe sıkarak yukarıdan aşağıya olacak şekilde dairesel bir basınç uygulayın. Lavanta ya da farklı kokulu yağları kullanabilirsiniz. Burnun dokusu ile kıkırdağın ince görünmesi için yaklaşık beş dakika süresince masaj yapmaya devam edin.
  • Her iki elin de orta parmağını gözde iç bölgeden dış hizaya doğru burunda her iki tarafa birden yerleştirin. Bu bölgede kırışıklık olacak şekilde bu işlemi tekrarlayın. Bu kırışıklık oluşan bölgede 30 saniye süresince dairesel bir hareket ile masaja devam edin. Bu egzersiz hareketini 8 ila 10 defa uygulayabilirsiniz.
  • Estetiksiz burun küçültmeiçin ağzınızı bir o diyormuş gibi şekil aldırın ve de yukarıya bakarak gözlerinizi kapatın. Başınızı geriye doğru bükerek göğsünüzü kaldırın. Bu egzersizi hem burnu hem de yüzünüzü kaldırmanız için yapmalısınız.

Burun Estetiği Ne Kadar Zamanda İyileşir?

Burun estetiği ne kadar zamanda iyileşir, sorusu hastalar tarafından en merak edilen sorulardan biri olmaktadır. Ameliyatın hem ardından aynı gün eve taburcu olabileceğiniz gibi ardından 1 ila 2 gün geçince doktor kontrolünde işinize devam edebilirsiniz. Fakat eğer bu anlattığım estetiksiz burun küçülme yöntemleri işinize yararsa kesinlikle burun estetiğine başvurmayın. Çünkü bu anlattığım yöntem ile hiçbir cerrahi müdahale yapmadan burnunuza şekil verebilecek ve de daha estetik ve en doğal burun estetiği yaptırmış sayılacaksınız. Normal şartlarda bir kişinin estetik ameliyat yaptırabilmesi için en az 17 yaşında olması gerekmektedir. Bu yüzden de bu saydığım egzersizler ile estetiksiz burun küçültme yapmış olacak ve çok güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Bu uygulamayı yeni doğan bebeğe dahi uygulayabilirsiniz. Birinci sınıf hizmet almak isterseniz, sizi merkezimize bekliyor ve uzmanlarımız ile görüşmeye davet ediyoruz. Estetik cerrahi alanında önemli isimler ile yapacağınız görüşme sonrasında sizi rahatsız eden burnunuzu güven için merkezimizde yaptırabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish