İkinci Burun Ameliyatı

İkinci Burun Ameliyatı

 

Burun ameliyatı, burunda nefes almayı engelleyen bir sağlık durumu varsa burnun ameliyat edilmesi gerekir. Burunda kıkırdak, burun kemiğinde eğrilik, burun et ameliyatı gibi burundan nefes almayı zorlaştıran durumlarda burun ameliyatı zorunlu olarak yapılır. Birde burun görüntüsünden hoşnut olmayan kişilerde burnun istediği gibi düzeltilmesi şeklinde yapılan estetik burun ameliyatları yapılır. Büyük ya da çok küçük burun, burunda eğri görüntü, basık burun gibi burundaki şekil bozuklukları sonucunda burnu düzeltici estetik ameliyatlar yapılır. Fakat burundaki kıkırdağın tam temizlenemediği ya da burun şeklinin tam olarak düzeltilemediği durumlarda ikinci burun ameliyatı yapılır. Revizyon ya da sekonder rinoplasti adı verilen ikinci burun ameliyatı aynı ilk burun ameliyatındaki gibi operasyon uygulanarak yapılır.

İkinci Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Öncelikle ilk burun ameliyatında giderilemeyen problem nedir. Burunda kıkırdak ya da giderilememiş eğrilik sebebiyle nefes problemi var mı yoksa yalnızca görüntü bozukluğu sebebiylemi ikinci burun ameliyatı yapılacak tespit edilir. Sonra burnun yeni şekli nasıl olacak ise bilgisayarda robot resim çizilerek belirlenir ve burun ameliyatı nasıl yapılır sorusuna cevap operasyon başlamadan öğrenmiş olursunuz. Hastaya yeni burun şeklinin nasıl olacağı gösterilerek kesin olarak ameliyata karar verilir. Özellikle eğri burun gibi burun şeklinin istenildiği gibi olmayan durumlarda ikinci burun ameliyatında yapılacak şeklin çok iyi belirlemesi gerekir ki hasta tekrar tekrar ameliyat olmak zorunda kalmasın. İkinci burun ameliyatı da aynı birinci ameliyatta oluğu gibi hasta bayıltılır ve 2 ile 4 saat arası süren burun operasyonu gerçekleştirilir.

İkinci Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci burun ameliyatının yapılabilmesi için birinci ameliyattan sonra bir yıl geçmiş olması gerekir.

İkinci burun ameliyatını yapan doktorun işinde uzman çok iyi bir doktor olması gerekir. Zira ikinci burun ameliyatında birinciden daha titiz davranılıp daha hassas bir ameliyat yapılması gerekir.

  • Eğer ikinci burun ameliyatınız iyi bir doktor tarafından yapılmazsa; burunda şiddetli kanama olabilir ki riskli bir durumdur.
  • Burunda geçmek bilmeyen şiddetli kronik ağrılar ortaya çıkabilir. Uzun süre sürekli ağrılar içinde yaşamak günlük yaşantınıza dönmenizi engelleyebilir.
  • Ciltte incelme ve kalıcı renk değişiklikleri ortaya çıkabilir. Burnunuzu düzeltmeye çalışırken kalıcı çirkinlikler ortaya çıkabilir.
  • Burunda sürekli bir uyuşukluk durumu oluşabilir.

Uzman doktorlarımız ile ikinci burun ameliyatını en iyi şekilde yapan kadrolarımız ile hizmet veriyoruz. İkinci burun ameliyatında örnek ameliyatlar yapıyoruz Tüm bu şikâyetleri yaşamak istemiyorsanız, ikinci burun ameliyatında uzman, güvenilir bir doktor seçmelisiniz. Biz burun ameliyatında profesyonel uzman doktorlarımız ile en iyi ikinci burun ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz.

İkinci Burun Ameliyatında Uzmanız

İkinci burun ameliyatı en uygun şartlarda, teknolojik aletlerle, uzman profesör doktorlarımız aracılığı ile güvenilir bir şekilde yapılır. Ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek riskler minimuma indirilir. İkinci burun ameliyatı hassas bir ameliyattır ve titizlik ile yapılması gerekir. Biz en iyi kadrolar ile hassasiyet göstererek en iyi ikinci burun ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Burun ameliyatınız en iyi şekilde yapıldığından bir daha ameliyat olmak zorunda kalmazsınız. Burun ameliyatı sonrası çok daha kısa sürede iyileşerek günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Burnunuz tam istediğiniz güzellikte ve sağlıklı olacaktır. Alanında uzman olan cerrahlarımız sizin için en iyisini düşünmekte ve planlamaktadır.  Kaliteli hizmet almak isteyenlerin adresi olan merkezimize gelerek kalitemizi yakından görmek isterseniz sizi merkezimize bekliyoruz. Birinci sınıf hizmet sunmak için kendimizi geliştiriyor ve teknolojiyi  yakından takip ediyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish