İstanbul Burun Ameliyatı

İstanbul Burun Ameliyatı

Burun yüzümüzün tam ortasında bulunduğu için, şekil bozuklukları birçok kişiyi rahatsız etmekte ve burun estetiği nedenlerinin başında yer almaktadır. Son zamanlarda ise burun estetiği nedenlerinin başında hava kirliliği, stres gibi nedenlerden dolayı sağlıklı nefes alamama problemleri de burun estetiği nedenleri arasındadır. Burun görüntüsündeki bozukluk güvenimizi de düşürebilmektedir. Daha düzgün burunlar kendimize güvenmemizi sağlayacaktır. Burun ameliyatı yaptırmak için ise kanunen bazı sınırlamalar vardır. Burun ameliyatları kadınlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşından sonra yapılabilir. İstanbul burun ameliyatı arıyorsanız, işinde uzman ve son teknolojik cihazları kullanan merkezleri tercih edin.

İstanbul burun ameliyatı konusunda güvenilir uzmanların yer aldığı ve önemli başarılara imzaatmış merkezlerde güvenle estetik yaptırabilirsiniz. İstanbul burun ameliyatı konusunda merkezimiz size Avrupa standartlarında hizmet sunmaktadır.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde öncelikle burunun fiziksel muayenesi yapılır ve burundaki sorunlar tespit edilir. Daha sonra ise,  burunun fotoğrafları çekilerek bilgisayar üzerinde yüze uygun burun şekli oluşturulur. Bunun için de fotoğraflar kullanılarak 3D simülasyon cihazlarında 3 boyutlu görüntüler hazırlanır. Hastalar bu aşamada doktor ile birlikte burunun son şekline karar verirler. Burunun son şekline karar verildikten sonra da ameliyat öncesi ve sonrası 3D maskeler hazırlanarak hastaya gösterilir. Böylece hastalar ameliyat sonrası için belirsizlikten de kurtulmuş olurlar.  Hastalar ameliyata burnunun şeklini kafasında oluşturarak ameliyata girer. Ameliyat olacak hastaların da ameliyat öncesi dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Örneğin; sigara ve alkol gibi kanı sulandırıcı ve iyileşmeyi geciktiren maddelerden uzak durmalıdır. Ya da kanı sulandırma özelliği olan ilaçlardan aldığı durumlarda ameliyat öncesinde doktoru bilgilendirmelidir.

Burun Estetiği(Rinoplasti) Ameliyatlarında Kıllanılan Teknikler

Minirinoplasti: Bu yöntemle burun sırtında olan az miktardaki bozukluklar için yapılan ameliyat türüdür. Bu teknikle burun içerisinde oluşturulan kesikler ile burun sırtına ulaşılır ve burun sırtındaki düzensizlikler törpüler veya özel traşlayıcı aletler ile düzeltilir. Yapılan müdahale çok sınırlı olduğu için iyileşme süreci genellikle morarma ve şişme olmadan tamamlanabilmektedir.

Tiprinoplasti: bu ameliyat yönteminde burunun kemik yapısına dokunulmadan sadece kıkırdak kısmının düzeltilmesi yapılır. Tiprinoplasti ameliyatları burun ucu profil görüntüsünü düzeltmek, burun deliklerini küçültmek burun düşüklüğünü gidermek ve burundaki asimetrik bozukluğu düzeltmek amacıyla yapılır. Genellikle açık teknik kullanılır. Burundaki kemik yapısına müdahale edilmediği için de iyileşme sürecinde morarma ve şişme gibi problemlere de rastlanmaz. Ameliyat sonrasında bir haftalık bandaj uygulaması da yeterli olduğu için hastalar çok kısa bir sürede günlük normal yaşamlarına dönebilirler.

Açık rinoplasti: bu teknikle burun ucu asimetrik olanlar ya da daha önceki ameliyatta oluşan estetik problemler de tam olarak onarılmaktadır. Bunun için gerekirse kıkırdak ta eklenmektedir. Özellikle burun sırtına yakın olan bozukluklar bu yöntemle tamamen düzeltilebilmektedir. Bu yöntemde ameliyat sonrasında ise yapılan kesikler uygun yöntemlerle kapatıldığında 1.5-2 ay içerisinde tamamen iyileşme görülecektir.

Kapalı rinoplasti: Bu teknikte ise burun içerisinde kesikler oluşturulmakta ve burun sırtındaki bozukluklar giderilmektedir. Kapalı teknik rinoplasti de ameliyat kısa sürede tamamlanmakta ve burun ucunda az miktarda ödem oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da iyileşme süreci hızlı olmaktadır.

Operasyon Sonrası Durum Nasıl İlerler?

Burun estetiği bilinenin aksine ağrısız bir ameliyattır. Hastaların ameliyattan sonra zorlanacakları tek konu nefes alma zorluğu olacaktır. Burunda, burun estetiği sonrası şişlik ve morluklar ise 2-3 hafta içerisinde eski haline döner ve normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Burun estetiğinin ameliyattan sonraki doğal görünümü ameliyatın başarılı geçtiğinin göstergesidir. Nefes almanın kolay olması ve dikiş izi gibi ameliyat izlerinin de olmaması ameliyatın başarılı geçtiğini gösterir. Ameliyatların başarılı olması için se güvenilir doktorlara kendinizi teslim etmelisiniz. Firma olarak burun estetiği konusunda tecrübeli ve uzman doktorlarımız ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca son teknoloji ameliyat aletleri ile burun estetiğinde garanti vermekteyiz. En güzel görünüme ve en sağlıklı burun ameliyatları için firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

TurkeyEnglish