Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı Burun Ameliyatını Tanıyalım

Kapalı burun ameliyatı, burun deliklerinin içinden girilerek her iki burun kanalına müdahale yoluyla yapılan bir çeşit cerrahi müdahaledir. Müdahale iç kısımdan yapıldığı için burnun dış yüzeyinde hiçbir kesi izi yoktur. Burun cerrahisi müdahalesini uygulayacak olan doktorun yüksek tecrübe sahibi olması ayrıca ameliyatın yapılacak olduğu hastanenin teknik donanım bakımından eksiksiz olması gerekmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi yöntemleri içerisinde kapalı burun ameliyatı yöntemi açık burun ameliyatı yöntemine göre süre bakımından kıyaslandığında oldukça kısadır. Kapalı burun ameliyatının en büyük avantajı ise, ameliyat sonrasında oluşabilecek burun çevresindeki ödemin, açık teknikli burun ameliyatlarına göre çok daha kısa sürede iyileşmesidir. Bu yöntemin dezavantajı ise, ameliyat yapılan bölgenin tam olarak görülememesi yani ameliyatı yaparken görüş alanının dar olmasıdır. Açık ameliyatta ameliyat yapılan bölgeye tam bir müdahale söz konusudur fakat bu ameliyat türünün dezavantajları kapalı burun ameliyatına göre oldukça fazladır.

Kapalı burun ameliyatı tekniğinde görüş alanı olmadan yapılan ameliyatın kontrolü oldukça zordur. Ancak bu teknikte burun derisi ve kıkırdaklar tam olarak yerinde durduğu için yani bütünlük bozulmadığı için ameliyat esnasında istenilenin yapılıp yapılmadığı daha iyi fark edilir ve düzgün olup olmadığına bakmak mümkündür.

Kapalı Burun Ameliyatı Çeşitleri

Kapalı burun ameliyatı iki ana gruba ayrılır. Burun ameliyatı olmak isteyen hastalar merkezimize gelerek uzmanlarımız ile detaylı görüştükten sonra güvenle merkezimizde estetik burun ameliyatı olmaktadırlar. Kapalı burun ameliyat çeşitleri ikiye ayrıldığı gibi bu iki yöntem uzmanlar tarafından seçilir. Birinci gruptaki kapalı burun ameliyatında burun ucu kıkırdağı görülmeden, burun kanat kıkırdağının üst kısmından 3-5 milimetrelik bir parçası çıkartılarak burun kemeri alınır ve daha sonra kemikler daraltılır. Kıkırdak çok fazla kullanılmaz. Bu ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürer. İkinci grupta ise burun içi kıkırdaklarına delikler içinden müdahale söz konusudur ve daha sonra açık teknik kullanılarak burun kemeri alınır.

  • Kapalı burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecini hızlandırma yöntemleri
  • Yaklaşık 2 ay süresince kesinlikle burnunuzu sümkürmeyin, sert müdahalelerde bulunmayın..
  • Aşırı çiğnemenin gerekli olduğu besinler yerine daha sulu ve kolay yenen yemekleri tercih edin.
  • Bir süre boyunca burnunuzu esnetecek derecede gülümsemeyin.
  • Dişinizi çok sert bir biçimde fırçalamayın. Bu durum burnunuzu oynatmanıza ve lokal kanamalara yol açabilir.
  • Yine bir süre boyunca kafadan geçirilerek giyilen  giysiler yerine önden düğmelenerek giyilecek giysileri tercih edin

 

İple Burun Estetiği Merkezimizde Özenle Sunulmaktadır

İple burun kaldırma yöntemi oldukça basittir. Burunun içinden geçirilen özel ipler iki kaşın ortasından iple burun kaldırma yapılır. Daha sonra bu kısımdan yukarı doğru ipler çekilir ve bu yolla burun yukarı doğru kaldırılmış olur. İplerin konumu kaş ortasına sabitlenerek işlem tamamlanıyor. Bu yöntem hem çok basit hem de oldukça kısa sürüyor. İple burun kaldırma yöntemi diğer burun estetik uygulamalarına göre oldukça fazla avantaja sahip. En önemli avantajı ise uygulama esnasında hiçbir kesi uygulaması yapılmamasıdır. Bir diğer önemli avantaj ise uygulamanın ortalama 15-20 dakika arasında tamamlanmasıdır. Ameliyat sonucu oluşan iz ise oldukça küçüktür. Tüm bu uygulamalar sonucunda kişi normal hayatına oldukça kısa bir sürede dönüş sağlamaktadır. Örnek burun estetiği uygulamalarına imza atan uzman kadromuz size en uygun ameliyat yöntemine karar verip en doğru ve özel yöntemlerle uygulamaktadır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish