Kapalı Rinoplasti Ameliyatı

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı Rinoplasti Nedir?

Burnun yeniden şekillendiği Kapalı Rinoplasti Ameliyatı, estetik cerrahide en fazla tercih edilen operasyon arasındadır. Cinsiyet fark etmeksizin gerek solunum sorunları için, gerekse burun şeklinin değişmesi için herkes tarafından bu operasyon ilgi görmektedir. Burun yapısı şekil bozukluğu doğumsal kaynaklı olsa da Rinoplasti Ameliyatı  sayesinde düzelmesi mümkün olmaktadır. Bu operasyon burnun estetik şekilde düzeltilmesini ve burun fonksiyonlarının korunmasını hedefler. Bu operasyon standart uygulamalar ile yapılan bir cerrahidir ve hastanın kendine özel, beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan özel bir cerrahi sistem uygulanır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı, erkek çocuklarda 17 veya 18 yaşında yapılır kız çocuklarda ise 16 yaşında olur. Burun, insan yüzünün en önemli ve en dikkat çekici elemanı olduğu için yüzün diğer elemanları ile uyum içinde olması şarttır. Eğer bu ameliyat ile bu sonrasında ortaya çıkacak yüz ve burun uyumu uygun olması durumunda ortaya güzel sonuç çıkar ve bakanı da rahatsız etmez. Aksi olduğu durumda ise burun yüz ile uyumsuz olur ve de kişiyi hem de bakanı da rahatsız eden orantısızlık ortaya çıkar. Burun kişinin öz güven ve öz saygısını tamamlayan bir unsur olduğu için diğer organlara göre daha fazla psikolojik önem taşır. Rinoplasti hem fonksiyonel hem de estetik bir cerrahi girişimdir. Her bir insanın yüzü gerek şekil gerek ise büyüklük anlamında birbirinden farklılık gösterir. Buda her yüz için uygun ve ideal burnun farklı olduğu anlamına gelir.

Kapalı Rinoplastinin Avantajlı Olduğu Durumları Şöyle Sıralayabiliriz

Kapalı rinoplasti ameliyatı teknik ya da yara izinin dışarıdan görülmesi mümkün değildir. Açık teknikte kesi izi bulunur. Ameliyat sonrasında   şişlik oluşma riski daha azalır. Kapalı teknikte, çekiç kullanılmadan kırmadan burun estetiği yapılabilir. İyileşme süresi daha azdır, ameliyat açık ameliyata göre daha az sürede biter. Kapalı ameliyat sürecinde en fazla 1 hafta sonra hasta sosyal hayatına geri döner.

Merkezimizde burun küçültme nasıl olur?

Ameliyatsız burun küçültme nasıl olur? Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, anlık sonuçlar yaratır ve daha az maliyetlidir. Cerrahi olmayan burun estetik işlemleri daha idealdir ve ortaya çıkabilecek hiçbir  risk yoktur. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için botoks veya dolgu yapılarak gereken tüm cerrahi işlem yapılarak 15 dakika kadar devam eden bir operasyon ile sonuçlanır.

Merkezimizde estetiksiz burun küçültme operasyonu uzman doktorlarımız tarafından özenle sunulmaktadır. Özellikle kalın kemerli burun, kemerli yapısından dolayı burun da şekil bozukluğunu da beraberinde getirir. Bünyemizde burun kemeri ameliyatı ve istediğiniz operasyon ile ilgili Avrupa standartlarında hizmet alabilirsiniz. Kemerin ne kadar düşürüleceği yapılacak olan yüz ölçülerine göre belirlenir. Bir bölgeye yapılacak olan operasyon diğer bölgelere de bir işlem yapma gereksinimi doğurabilir. Çünkü kemer törpü işlemi yapılması esnasında burun ucu eski formunu korumayarak kaybedebilir veya yeni yapısına uygun bir görüntü ortaya çıkmayabilir. Bu aşamada merkezimizde burun ucunun uzatılması veya burun ucunun yukarıya kaldırılması işlemi uygulanır. Alacağınız tüm hizmetler dünya ve Avrupa standartlarında sunulmakta ve birebir görüşme sonrasında yapılacak işleme karar verilmektedir.

Rinoplastide, burun estetiğinde fonksiyonel burun ameliyatının nefes alma sorunlarının birlikte çözülmesi gerekir. Burun ile birlikte en sık yapılan işlemlerden biri de çene estetiğidir. Eş zamanlı olarak burun ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Burun estetiği ameliyatında iyileşme süreci kişiden kişiye değişir ve ameliyat sonrası burun üstünde plastik koruyucu yer alır. Bu koruyucu 1 haftada çıkarılır asla tampon kullanılmaz. Kısa sürede normale döneceğiniz operasyon ile hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish