Kapalı Teknik Burun Estetiği

 Kapalı Teknik Burun Estetiği

Tıp teriminde Rinoplasti kelimesi ile ifade edilen burun estetiği ameliyatı günümüzde en çok yaptırılan cerrahi operasyondur. Burun estetiği ameliyatı ile kişi yeniden burnunu şekillendirmeyi amaçlar. Burun yüz güzelliği açısından çok önemlidir. Büyük ve eğri şekilli burunlar özellikle genç kızları rahatsız edebilir. Bu nedenle genç kızlar ergenlik çağına gelince kapalı teknik burun estetiği olmak isterler. Çünkü burun estetiği ameliyatı ile kişi istediği burun şekline sahip olabilir. Bu da kişinin önceki haline göre daha güzel görünmesini sağlar. Bu toplum içerisinde kişinin daha özverili olmasına da sebep olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle beraber bu rinoplasti ameliyatları daha kolay ve daha sorunsuz uygulanmaya başlanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber uzman doktor sayısının ve kullanılan teknolojik malzeme sayılarının artması, burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin de sayısını artırmıştır. İlk olarak burun estetiği ameliyatında iki boyutlu görüntüleme yöntemi uygulanır. Bu sayede hasta kendi burun şeklini yan profilden görerek nasıl bir burun istediğini doktora daha kolay iletebilir. Resimler üzerinde sanal ortamda doktor hastanın isteği doğrultusunda oynama yaparak hastanın daha sağlıklı karar vermesini sağlar. Rinoplasti ameliyatı, kapalı teknik burun estetiği ve açık olmak üzere iki yöntem ile yapılır.  Açık burun ameliyatında burnun orta kısmında şekil değişikliği yapılırken, kapalı teknikte burun deliğinin iç kısmına cerrahi işlem yapılır. Bu iki yöntem arasında belirli farklar vardır. Kapalı burun ameliyatında burunda iz kalma riski daha azdır. Her iki yöntemin de kendine göre zorlukları vardır. Alanında uzman hastanelerde ve uzman doktorların gözetiminde kapalı teknik burun estetiği yapılması, ameliyat sırasında oluşacak komplikasyonları en az seviyeye indirir.

 Burun Ameliyatı Sonrası Uzmanlarımızın Gözetimindesiniz

Burun ameliyatı çok önemli ve ciddi bir operasyondur. Bu yüzden kişi ameliyat olmadan önce burun estetiği hakkında temel bilmesi gereken konuları öğrenmelidir. Çünkü ameliyat esnasında yapılacakların önemli olması gibi ameliyat sonrası yapılması gerekenler de önemlidir. Çünkü burun estetiği ameliyatı olan kişi özellikle ilk iki ay kendine çok dikkat etmelidir. Burun estetiği sonrası burunda şişme ve morluklar oluşabilir. Hasta bu durumda korkmamalı ve üzüntüye kapılmamalıdır. Bu durumu en az seviyeye indirmek için düzenli olarak burun temizliğini yapmalı ve soğuk bir bez ile ovalamalıdır. Hasta kesinlikle burun sargısını doktor demeden açmamalı ve doktorun söylediklerinin dışına çıkmamalıdır. Burun estetiği ameliyatı olan kimse belirli bir süre güneş ışığından korunmalıdır. Bu yüzden çok sıcak havalarda dışarı çıkmamalıdır. Eğer çıkılırsa burunun iyileşme süresi uzayabilir. Bunun dışında düzenli olarak doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Sargı doktorun dediği sürede ve doktor kontrolünde çıkartılmalıdır. Son olarak estetik burun ameliyatı yaptıran kişi eğer doktorun dediklerini aynen yerine getirirse bir sorun yaşamaz ve kısa sürede iyileşir. Fakat hasta tam olarak iyileştikten sonra da burnuna dikkat etmeli ve burnuna kaza almaktan kaçınmalıdır. Top değmesi gibi durumlarda burun şeklinin bozulacağını unutmamalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatı Ve Kaliteli Hizmet

Burun estetiği ameliyatının yapılan hastaneye ve doktorlara göre değişmektedir. Fakat son zamanlarda çok rağbet gören bir operasyon olduğu için fiyatı diğer ameliyatlara göre daha fazladır. Fakat bu konuda da insanlara yardımcı olan ve daha uygun fiyat sunan hastaneler de vardır. Ayrıca bazı hastaneler fiyatlarda taksit imkanını da sunmaktadır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish