Kemerli Burun

Kemerli Burun

Burun estetiği dendiğinde burnun şeklinin düzeltilmesine yönelik yapılan cerrahi bir operasyon gelir akla. Rinoplasti olarak da adlandırılan bu işlemler, burunun hangi bölgesi problemli ise o yönde bir şekillendirme yapılmaktadır. Burun düzleştirilir, küçültülür ya da büyültebilinir de. Bununla beraber birçok kişide sorun haline gelen kemerli burun, eğrilikler ve pürüzlerde yok edilebilir ve tümseklikler de giderilir. Bu düzeltmeleri gerçekleştirmek için burun iskeletini oluşturan kemik ve kıkırdakları düzeltmek gerekir. Burun şeklini oluşturan yapılar ise yumuşak doku, kıkırdak, deri ve kemiklerdir. Burun kökü birbirine çatı şeklinde kenetlenmiş iki kemikten oluşur. Burun kökü ise oldukça sağlamdır. Burnun orta kısmından itibaren ise burun kemikleri yerlerini kıkırdaklara bırakırlar bu bölüm ise burun köküne nazaran daha yumuşa bir yapıya sahiptir.

Burnu Kırmadan Kemer Nasıl Yok Edilir?

Burun güzelliği şüphesiz çok önemlidir ama esas olan rahat nefes almaktır. İstenilen sonucu almak için ise günümüzde birçok cerrahın daha çok tercih ettiği endoskopik yöntem cerrahi işlem sonrasında da (ameliyat sonrasında da) oldukça hızlı bir iyileşme süreci isteyen hastalar için fazlasıyla avantajlıdır. Endoskopi tekniğinin son günlerde artmasının nedeni endoskop cihazının seviyesidir. Estetik burun ameliyatı düşünen kişiler endoskop cihazlarını daha çok tercih etmektedirler. 1 ya da 2 mm çapında bir boru olup ameliyat esnasında işlem yapılmak istenen bölgeyi aydınlatmak için ve görüntüleri ekrana aktarmak, burunda milimetrik işlemleri yapmak için küçültülmüş bir takım tıbbi araçların üzerinde konumlandırılır. Cerrahi işlemlerde ve kemerli burun ameliyatlarında ise kusursuz ve kolay biçimde yapılmasını da sağlar.

Burun Ameliyatı Fiyatları

Son günlerde oldukça yaygınlaşan burun ameliyatı fiyatları üst sınır olarak 8.000 ila 10.000 TL arasında olurken, duruma ve hastaya göre fiyatlar değişebilmektedir. Merkezimize geldiğinizde size özel çözümler sunan uzmanlarımız kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar ile gerçekleştirmektedir. Eğer yapılan ameliyat düzeltme amaçlı yapılıyorsa yani daha önceden burun estetiği yaptırmışsanız ya da burun şekliniz bozul ise uygulanacak cerrahi işlemler faklılaşacaktır ve bu doğrultuda fiyat farklılıkları da yaşanacaktır. Yinede estetik burun için, sağlıklı ve kaliteli bir burun ameliyatı istiyorsanız ücretlendirmeyi ikinci plan olarak görmelisiniz. 5,000   TL ve üzeri rakamlar genelde hastane ve raporlar için ön plana çıkmamaktadır. Sizde merkezimize geldiğinizde son teknolojik cihazlar ile sunmuş olduğumuz bu kaliteyi uygun fiyatlardan yararlanarak yaşayabilirsiniz.

Kemerli Burun Ameliyatı Sonrası Uzmanlarımızın Takibinde Olursunuz

Kemerli burun ameliyatı sonrası en çok merak edilen burnun yeni halidir elbette ve yine ne kadar sürede iyi olacaktır. çoğunlukta kişilerin istedikleri burun yüzüyle uyum sağlayıp sağlamamasıdır bunun için ilk etapta bilgisayar ortamında çekilen üç boyutlu fotoğraflar ile yüze en uygun burnun seçilmesidir. Burada önemli olan yapılacak burnun yüze her açıdan uyum sağlamasıdır.

  • Ameliyat sonrası ise;
  • Genelde üç gün istirahat edilmelidir.
  • Doktorun tavsiye ettiği zaman hastaneden çıkış yapılmalıdır.
  • Reçetede olan ilaçları saatinde alınmalıdır.
  • Merhem günde kaç kez tavsiye edilirse o kadar sürülmelidir.

Burun estetiğinden önce mutlaka hastane ve doktor araştırılması yapılmalıdır ve burun estetiği olan yakınlarınızdan tavsiyeler alınmalıdır. Acele karar verilmemelidir. Burun estetiği için yurt dışına çıkmanıza gerek yoktur çünkü artık ülkemizde de dışarıda olmayan birçok hastane hizmetleri verilmektedir ve nerede ise Türkiye’nin tüm illerinde burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Eğer farklı bir ilden ameliyat için gidecekseniz hastanenin tüm hizmetleri size temin edilecektir. Günümüzde birçok hasta merkezimize gelmekte ve hizmetlerimizden yararlanmaktadır. Sizde burun ameliyatı için güvenle merkezimizi tercih edebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish