Lazerle Burun Ameliyatı

Lazerle Burun Ameliyatının Diğer Burun Ameliyatlarından Farkı Nedir?

Lazer Destekli Burun Estetiği, şuana kadar yapılan bütün burun estetiği ameliyatlarının içerisinde en tercih edilen yöntem lazer destekli burun estetiğidir. Fakat buna rağmen bu yöntemi tercih edenlerin sayısı etmeyenlerin sayısından oldukça azdır. Yakınçağda neredeyse her yaşta insan gerek yamukluktan dolayı gerekse estetiklik bakımından sıklıkla burun estetiği yaptırmaktadır. Burun estetiği yaşı 16’dan başlayıp 70’lere kadar sıklıkla tercih ediliyor. Birçok estetik yöntemi olmakla beraber insanların çoğunluğunun tercih ettiği yöntemlerden sadece biri lazerle burun ameliyatı olmaktadır. Hoş görünmeyen büyük, yamuk ya da çok küçük buruna sahip olan insanlar genel olarak tanınan ve geçmişte güzel işler başarmış doktorları tercih ederken bir yandan da en az acı çekecekleri ve çok fazla morluk ve şişlik çekmeyecekleri yöntemleri araştırarak tercih etmeye çalışıyor. 

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Oluyor

Ameliyatsız burun estetiği de olarak bilinen lazerle burun ameliyatı diğer yöntemlere göre çok fazla can yakmadığı gibi çabuk geçerek ve gözaltlarında burun kenarlarında morlukları oldukça azaltarak tercih edilmeye devam ediyor. Güzelliği ve estetiği ön planda tutan insanların daha çok tercih ettiği bu yöntemde diğer yöntemlerden farklı olarak bıçak altına yatmadan lazer ile ameliyatınız gerçekleştirilirken canınızın yanma oranı oldukça azalıyor. Her burun estetiğini SGK ödemediği halde bu yöntemde oldukça destekliyor.

Bu yöntem bu kadar az hasarlı ve diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatta olmasına rağmen çoğu insan bu yöntemi denemek yerine farklı yöntemlere yöneliyorlar. Bunun sebebi de lazerle yapıldığı ve az da olsa morluklarla karışılacakları için çekinmeleri.  Lazerle burun ameliyatı ve estetiği sanılanın aksine oldukça sağlıklı ve gerçekten tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Bu yöntemi tercih etmeyen insanlar da genelde ameliyatlı veya ameliyatsız rinoplasti yöntemini tercih ediyorlar.

Burun Yapınıza Göre Estetik

Burun yapısı üçe ayrılır. İç kısımda bulunan ve burnu baştanbaşa örten mukoza hava yolunu döşeyen etli, yumuşak ve kırmızı kısım. Bu burunun içerisinde bulunan örtü soluk aldığımız havayı ısıtarak nemlendirir. Oksijenin daha kolay emileceği ve nemli olan havanın ciğerlerde hızlanarak akışını sağlar. Burunda bulunan bu sert kısım nefes alarak burnumuzun büzüşmesini sağladığı için çok önemli bir yere sahiptir. Soluduğumuz hava daha da kaliteli hava halini alırken kıkırdak ve uzun kemiklerin içinde akar hızlanır ve de nemlenir. Bu bölümde bazı kusurlar vardır bunlardan bazıları da eğrilikler veya kemerli burun estetiği dışarıdan belli olduğu için bu bir kusurdur. Bu iki yapıyı örten cilt ve kastan oluşan yumuşak doku örtüsüdür. Bir, iki mm olması gerekiyorken kalınlık bazen 3 mm den kalın bile olabilir. Bu durumda da kemikler düz de olsa burun kaba görünmektedir. Lazerle burun estetiği denen bu yöntem de diğer yöntemler gibi burunun şeklini kusurlaştırır. Bu yöntem ile kaba cilt örtüsünü incelmek oldukça mümkündür.

Güvenle Merkezimizde Estetik Yaptırabilirsiniz

Hangi yaşta olursanız olun burun estetiği yaptırmak isteyebilirsiniz. Kimi zaman zorunlu kimi zamanda beğenmediğiniz burnunuzu istediğiniz gibi merkezimize düzelttirebilirsiniz. Ayrıca da kırk yaşlarında burun ameliyatı olanlar ameliyattan sonra küçülen bir burun örtü sorunu olan rinoplasi sorunu da çözülmüş olur. Ameliyat sırasında cildi büzüştüren lazerler kullanılır ve de bollaşmanın de sarkmaların önüne geçilmiş olur. Tüm bu işlemler Avrupa standartlarında sunulmakta ve en son teknoloji kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için merkezimize gelebilir ya da iletişime geçebilirsiniz.

TurkeyEnglish