Lazerli Burun Estetiği

Lazerli Burun Estetiği 

Lazerli burun estetiği estetik burun ameliyatları içerisinde hastayı en çok sonuçtan memnun eden ameliyat türüdür. Burun yapısından, şeklinden sağlık ya da estetik açıdan memnun olmayan bireyler çoğu zaman korku duysalar da estetik masasına yatarlar. Yüz bölgesinde burunun önemi çok büyüktür. Burunda eğrilik, yamukluk, büyüklük v.s. sorunlar göze çok çabuk batar ya da battığı hissedilir. Bu da bireyin psikolojik olarak etkilenmesine yol açar. Günümüz teknolojisi ile birlikte gelişen burun ameliyatlarında artık lazerli burun estetiği telaffuzları çok fazla olmaktadır. Ameliyat öncesinde 3D sistemi ile hastanın tüm yüz fotoğrafları çekilir. Yapılacak değişimler planlanıp hasta ile doktoru arasında karar verilir. Bu sistemde hastanın yeni görüntüsü tam ve eksiksi bir şekilde sağlandığından hasta için ameliyat sonrası süpriz yaşanmaz. Bu yenilik te estetik cerrahi alanı için çok büyük gelişme kaydetmiştir. Lazerli burun estetiğinde kaba cilt örtüsünü incelterek burun iskeleti ile uyumlu hale getirilir. Bu da bollaşma, sarkma gibi durumların önüne geçer.

Burun Kemiği Veya Kıkırdak Düzeltmede Lazer

Lazer ile burunda kemik kırmak, törpülemek, kemik ve kıkırdakları şekillendirmek gibi işlemleri yapmak mümkün değildir. Lazer bu işlemleri yapamaz. Sadece burun estetiğinin standart hallerinde lazerden yardım alınarak işlem yapılabilir. Burun eti ameliyatlarında, burun içerisindeki kitlelerin alımında, deri sıkıştırmada, leke gidermede, burun derisini soyup inceltmede lazer kullanılabilir.

Burun Kemiği Ameliyatı Sonrası

Takılan silikonlar 2 gün sonra burundan çıkarılır. Hasta haftada bir doktor kontrolüne devam eder, bu esnalarda burun temizliği yapılır. Burun kemiği ameliyatlarında hasta aynı gün evine taburcu edilebilmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Ne Kadar Sürer

Botoks malzemeleri ile yapılan bu işlemlerde herhangi bir kırma sözkonusu olmadığından burna şekil vermek mümkündür. Bu işlem en fazla 10 dk sürer. Dolgunun süresine gelince bu da 1 yıldır.

Burun içerisinde kıkırdak ve kemik anatomik yapısı bulunmaktadır. Bu yapı eğer bazı nedenlerle eğri olursa burun kemiği eğriliği sorunu yaşanır. Bu durum horlamaya, sinüzite ve faranjite sebebiyet verir. 18 yaş üstü tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Özel durumlarda ise yaş esnekliği mevcuttur. Bu ameliyatlarda destek bozulmadan burun içerisindeki kıkırdak ve kemik eğriliği düzeltilir. Burun nefes almak dışında yüzde bir ifade katılması amaçlı çok önemli bir organdır. Burun bazı durumlarda doğuştan ya da sonradan yamukluk durumu yaşayabilir. Doğuştan olanlar nefes almada ciddi problemler yaşatır, sonradan olanlarda ise yapılan müdahaleler sonucu oluşur. Düşük yapıda duran burnun yukarı kaldırılması gibi durumlarda, eğrilik ve çökmelerde, yamukluklar gibi sorunlar burun yamukluğu ameliyatı ile giderilir. Yamukluğa sebep olan kıkırdak doku çıkarılarak işlem kısa sürede tamamlanır. Burun estetik açıdan çok dikkat çekici bir özelliğe sahip olduğundan tüm risklere ve korkulara karşın ameliyat masasına yatılır. Ya da bu tecrübeyi daha önce yaşamış veya yaşamak istemeyenler, aşırı korkanlar gibi bir grup ta vardır ki, onlar için de kurtuluş yolu ameliyatsız olanlardır. Ameliyatsız burun estetikleri özellikle ameliyatsız burun küçültme çok sık tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Bu işlem dolgu malzemeleri veya botoks malzemeleri ile kısa sürede yapılabilir. Düşük bir burunun biraz dolguyla düzeltilmesi gibi . Sadece kemerli ve geniş burunlu olanlara bu işlem uygulanamaz.

  • Burun ameliyatları öncesi olduğu kadar sonrası çok daha önemlidir. Doktor önerileri harfien uygulanmalıdır.
  • Burun ameliyatları sonrasında gerekli muayeneler asla aksatılmamalıdır.
  • Burun ameliyatı olan bir birey sosyal hayatında en azından bir süre yorucu aktivitelerden uzak durmalıdır.

Merkezimizde gelişmiş teknolojik cihazlarla her biri kendi branşında tecrübeli doktorlar ve kadrosuyla hastalara en iyi hizmeti vermenin misyonunu taşımaktadır. Sunulan tüm hizmetlerde kişiye özel tedavi süreci en baştan başlatıldığından ve hassas yaklaşım sözkonusu olduğundan başarılarımız dünden bugüne kalıcılığını sürdürmektedir. Her zaman için önemli olan hastalarımızın önce sağlığı sonra mutluluğudur.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish