Rinoplasti Burun Ameliyatı

Rinoplasti Burun Ameliyatı

Burun, yüz estetiğini sağlayan en önemli organlardandır. Yüz görünümünün güzelliğini oluşturan unsurlardandır. Estetik görüntüyü etkileyen bir organ olduğu gibi solunum sistemi için de önemli bir organdır. Burundaki her hangi bir bozukluk, solunum sitemini doğrudan etkilemektedir. Burun ameliyatı ( rinoplasti) burundaki şekil bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan cerrahi işlemlerdir. Yüksek bir risk taşımayan Burun ameliyatı (rinoplasti), Türkiye’de şu an en çok yapılan estetik operasyonlar arasındadır. Ameliyatı olanların çoğunluğunun genel olarak beklentisi doğal görünüme sahip buruna sahip olmaktır. Yüz şeklinin görüntüsünü belirleyen burun, eğri olduğu zaman kötü bir görüntü meydana getirmektedir. Bu kötü görüntü de bireyin psikolojisini kötü etkilemektedir. Özgüven eksikliğine neden olmaktadır. Eğri burun düzeltme ameliyatı ile yüze uygun, düzgün burunla kişi kendini daha iyi hissetmektedir.

Yüz  Güzelliğinde Burnun Önemi

Her insan aynaya baktığında güzel gözlere güzel buruna, güzel yüze sahip olmak ister. Aynaya baktığında kendini iyi hissetmek ister. Burun ucu eğikliği, burun ve yüz şeklinin uyumsuzluğu, dudak ve burun arasındaki mesafenin yakınlığı da istenmeyen görüntüye neden olur. Yüzüyle burnunun uyumuna kavuşmak isteyen kişiler Rinoplasti burun ameliyatı ile bu uyuma sahip olabilmektedir. Burun eğriliğinin düzeltilmesi, yüz güzelliğinde önemli olduğu kadar sağlıklı solunum içinde gereklidir. Burundaki eğrilik ve kıkırdak yapısı düzeltildiğinde kişi daha rahat nefes alır. Daha rahat uyku uyuyabilir.

Tamponsuz Burun Ameliyatı

Hastanemiz olarak en iyi üniversitelerden mezun, alanına en fazla hâkim olan cerrahlarımızla  en iyi ve en modern aletlerimizle Rinoplasti burun ameliyatı yapıyoruz. Burun ameliyatları sonrasında genellikle buruna tampon konur. Tamponun, ameliyat sonrası kötü görüntüye neden olması  ve hastalarımızın nefes almasını zorlaştırması nedeniyle artık tamponsuz burun ameliyatı tercih ediyoruz. Tampon konusunda hastalarımızın çoğunun korkularını dinleyen cerrahlarımızla artık yeni yöntem geliştirme kararı aldık. Ameliyat sonrası artık tampon yerine ameliyat yeri eriyen dikişlerle kapatılmaktadır.  Tercihlerimizi her zaman hastalarımızın beklentilerini düşünerek yapıyoruz. Burun ameliyatı yaparken de öncelikle size yüzünüze uygun burun seçenekleri sunuyoruz. Cerrahlarımızla seçenekler hakkında konuşarak yüzünüze en uygun , en doğal görünümlü burnu seçmenizi sağlıyoruz. Burun yaptırmak için seçim yaptıktan sonra ise ameliyat aşamasına geçiyoruz.  Hastalarımızın ameliyat öncesi, ameliyat sırası, ameliyat sonrasındaki sıkıntılarını önemsiyoruz. Yaşadığınız sıkıntıları konuşabilmeniz için de uzman psikologlarımızla görüşebilirsiniz. Genellikle hastalarımız da gözlemlediğimiz korkular,  sonucun nasıl olacağı, şişlik morluk, ağrı kemik kırılması ve daha birçok korku vardır. Hastamızla iletişime geçerek cerrahlarımızın onları rahatlatmasının öncelikle en önemli şey olduğunu düşünüyoruz. Rahatlayan hastalar ameliyata kendini daha iyi hissederek girmektedir. Rinoplasti burun ameliyatı en önemli amacı da sizi doğal görünümlü yüze en uygun buruna kavuşturmaktır.

Mutlu Yüzler Şekilli Burunlar

Burun ameliyatı (rinoplasti) aşamasından biraz bahsetmek gerekirse ; ameliyat sırasında burun içindeki yumuşak doku ve kıkırdak birbirinden ayrılır . Bu boşluk kapatılmazsa da şişliğin meydana geldiği söylenmektedir. Tamponun bu boşluğu doldurarak şişiliğin oluşmasını engellediği söylenir ancak tampon burnun kemik yapısını da bozabilmektedir. Hastanemiz olarak da oluşturabileceği sıkıntıları düşündükten sonra da tamponsuz burun ameliyatı yapmaya karar verdik. Cerrahlarımız ameliyat için yöntemleri seçerken ; en başarılı sonuca götürecek yönteme götürmektedir. Sizi ve sizin güzelliğinizi, sizin sağlığınızı sizden daha fazla düşündüğümüzün garantisini veriyoruz. burun ameliyatı ile hem güzelliğe kavuşabilirsiniz.  Nefes problemlerinden de kurtulabilirsiniz. Estetiğe ihtiyacınız varsa veya burun ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz, sizi hastanemize bekliyoruz. Uzman cerrahlarımız ile birlikte sizi bekliyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish