Yeni Burun Ameliyatı Olanlar

Yeni Burun Ameliyatı Olanlar

Burun, kişinin surat yapısının belki de karakterini en çok değiştiren yapılardan bir tanesidir. Çoğu zaman burun ile alakalı estetik operasyon geçiren hastalar, etrafındaki kişiler tarafından tanınamayacak derecede değişikliğe uğradıklarını içeren yorumlar aldıklarını belirtmektedirler. Bu yorumlardan dolayı son derece mutlu olduklarını, istedikleri geri dönütleri aldıklarını ve yeni burunlarından memnun olduklarını belirtmektedirler. Bu durum tabiî ki de yetenekli bir cerrah tarafından gerçekleştirilen burun estetiğinden sonra oluşan olumlu bir yansımadır. Burun yapı itibariyle son derece hassas olan ve yapısı gereği iyileşme süreci de uzun olan bir organdır.

Burun Ameliyatı Ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Burun ameliyatından sonra burnun iyileşmesinin bu denli geç olmasının en önemli sebeplerinin başında, burnun yapı itibariyle kıkırdak dokudan oluşması, esnek olması ve son derece de kırılgan bir yapıya sahip olması gibi nedenler yer almaktadır. Özellikle de iyi bir cerrah tarafından kişiye uygun olan operasyon gerçekleştirilmemişse hem ameliyat sonrası süreç hem de hastanın psikolojik durumu oldukça zorlu bir süreç içerisinde girecektir. Bu gibi durumlardan muzdarip olmamak adına kişilerin, işinin uzmanı olan doktorlarla bu işlemi gerçekleştirmeleri ve surat yapılarına uygun olan burun şeklini belirlemeleri son derece önemli olan hususlardandır. Estetik ameliyatın gerçekleştirilebilmesi için belli başlı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalardan en önemlilerinden bir tanesi de kişinin, bu operasyonu kaldırabilecek yaş ve potansiyele sahip olmasıdır. Bayanlarda bu yaş sınırı 17 iken erkeklerde burun estetiği yaşı 18’dir. Ameliyatın gerçekleştirilebilmesi için kişinin burun yapısının gelişiminin tamamen tamamlanmış olması ameliyat öncesi aranan önemli şartların başında gelmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreçte Karşılaşılabilecek Durumlar

Burun yapı itibariyle son derece hassas bir yapıya sahip olduğu için yeni burun ameliyatı olanlar bazı noktalara dikkat etmelidir. Özellikle ameliyat sonrası süreçte oluşabilecek olan durumlardan bazıları şunlardır:

  • Burun ameliyatı sonrasında burunda ödem oluşabilmektedir,
  • Yeni burun ameliyatı olanlargöz çevrelerinde ve yanaklarında bazı renk değişimleri ve şişmelerle bir süre boyunca karşı karşıya kalmak durumunda olabilir.
  • Kılcal damarlarda yaşanabilecek bazı ufak çaplı hasarlar dolayısıyla ince sızıntı şeklinde kanamalarla karşıya kalabilirler.
  • Burun çevresinde hassasiyet, sızlama gibi şikâyetler ortaya çıkabilir.

Bu gibi durumların bir kaçının ya da bazen de hepsinin kişilerde iyileşme süreci esnasında ortaya çıkabildiği bilinmektedir. Özellikle iyileşme süreci içerisindeyken yeni burun ameliyatı olanlar bazı noktalara hassasiyet göstermelidirler. Ameliyat sonrasındaki 4-6 saatlik bir süreç içerisinde katı besin tüketimi gerçekleştirmemelidirler. Ameliyat sonrası süreçte pansumanlarını ve kontrollerini atlatmamalıdırlar. İyileşme süreci tamamlanana ve doktor sürecin sonlandığına dair bilgi verene kadar güneş gözlüğü gibi, burna ağırlık verilmesine neden olacak olan aksesuarlardan ve bu aksesuarların kullanımlarından özellikle kaçınmalıdırlar. Burunlarıyla alakalı herhangi bir sıkıntılı durum ile karşılaşırlarsa doktorlarına bilgi vermelidirler.

Hastalarımıza En İyi Hizmeti Sunuyoruz

Burun ameliyatı son derece hassas olan ve bazı durumlarda geri dönüşü olmayan sonuçlar üretebilecek potansiyele sahip olan operasyonlardır. Bu nedenle de uzman bir hekim ve uzman bir kadronun eşliğinde gerekli teknolojik aletler kullanılarak, steril bir ortamda, emin ellerde hasta ile gerekli koordinasyon kurularak gerçekleştirilmelidir. Tüm bu sağlıklı iletişim ve aranan özelliklerin bünyemizde bulunduğunu ve siz hastalarımız için gerekli olan bütün hassasiyetin uzmanlarımız ve uzman kadromuz tarafından gösterildiğini açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrası süreçte hastalarımızın konforunu ve sağlığını korumak adına uzmanlarımız canla başla çalışmaktadır. Kullanılan aletler teknoloji ile uyumludur ve çağın gerekliliklerini üzerinde bulundurmaktadır.

 

TurkeyEnglish